لوگویاقوت

اینترنت پرسرعت +ADSL2 یاقوت

اینترنت +adsl2

سرویس اینترنت ADSL یک فناوری است که با کمک آن می‌توان از فضای استفاده نشده خطوط تلفن برای ارسال و دریافت داده‌ها استفاده کرد. در ADSL سرعت دریافت و ارسال داده‌ها باهم برابر نیست و به دلیل نیاز کاربران که عمدتا کاربران خانگی هستند، سرعت دریافت داده‌ها بیشتر از سرعت ارسال آن است به همین دلیل به آن نامتقارن می‌گویند.

ADSL از سیم‌های مسی تلفن برای انتقال اطلاعات دیجیتالی مانند داده، صدا و تصویر با پهنای باند بالا استفاده می‌کند. سرعت دریافتی بستگی به طول مس از محل موردنظر تا تجهیزات شبکه دارد. مسافت‌های کوتاه‌تر سرعت بیشتری را امکان پذیر می‌کند.از مزیت‌های سرویس ADSL  می‌توان به دسترسی و راه‌اندازی سریع و آسان به دلیل عدم نیاز به کابل کشی مجدد و تجهیزات مخابرات، آزادبودن خطوط تلفن، سرعت بالا، قیمت و پایداری مناسب اشاره کرد.

شرکت اینترنت یاقوت با شناخت این نیاز و با بهره‌گیری از بالاترین تکنولوژی روز و تیم پشتیبانی فنی و خبره اقدام به ارائه اینترنت پرسرعت +ADSL2  نموده است.

اینترنت adsl چیست؟

پس از اینترنت دایال آپ کم کم اینترنت ای‌دی‌اس‌ال به میدان آمد که بسیار پرسرعت و با کیفیت بود و مهمتر از آن اینکه تلفن را اشغال نمی‌کرد و هزینه بسیار پایین‌تری هم داشت اینترنت ADSL پر سرعت ابتدا در کافی نت‌ها، ادارات و شرکت‌ها ارائه میشد که بعد از آن برای خانه‌ها نیز ارائه شد.

کلمه ADSL (ای دی اس ال) مخفف عبارت Asymmetric digital subscriber line است که به معنی خط “مشترک دیجیتال نامتقارن” می‌باشد که در ادامه هر کلمه را جداگانه شرح می‌دهیم.

 • Line به همان خط تلفن اشاره دارد که این اینترنت می‌تواند با همان خط تلفنی که وجود دارد کار کند و نیازی به خط کشی جداگانه و جدیدی نیست.
 • Subscriber اشاره به همان اشتراک اینترنت دارد، هر کاربر علاوه بر اشتراک تلفن باید اشتراک اینترنت نیز داشته باشد.
 • Digital اشاره به ارتباطات دیجیتالی دارد.
 • Asymmetric به معنای نامتقارن است و اشاره به این دارد که پهنای باند ارسال داده (آپلود) کمتر از دریافت داده (دانلود) است و این به این دلیل است که کاربران خانگی بیشتر نیاز به دریافت داده دارند تا ارسال داده، سرعت دانلود بیشتر از سرعت آپلود است.
 •  در بین راه‌هایی که برای دسترسی به اینترنت وجود دارد،اینترنت adsl2+ یک اینترنت پرسرعت قیمت مناسب است. شاید شما از اینترنت 3G،4G،…. گوشی استفاده می‌کنید که دسترسی راحتی دارد، نسبتا گران است و پوشش دهی محدودی دارد با استفاده از اینترنت ADSL شما می‌توانید اینترنت پرسرعت قیمت مناسب داشته باشید. شما می توانید از خط تلفن کنونی خود استفاده کنید و علاوه بر خط تلفن از اینترنت پرسرعت هم استفاده کنید.

راهنمای خرید اینترنت +ADSL2

اینترنت پرسرعت adsl2+ یاقوت
 1. تماس با شماره 4840-086 داخلی 202 – 201 ارتباط با واحد فروش یا پر کردن فرم درخواست ADSL  به صورت آنلاین از سایت
 2. ثبت نام اولیه و ارائه مدارک(کارت ملی)
 3. تخصیص پورت و پیگیری مراحل رانژه خط در مرکز مخابراتی
 4. تنظیمات و کانفیگ مودم 
 5. نصب و راه اندازی

مزایای اینترنت +ADSL2  یاقوت:

 • مشاوره و امکان سنجی رایگان
 • ارائه خدمات پشتیبانی 24 ساعته
 • نصب و راه‌اندازی سرویس کمتر از 72 ساعت
 • ارائه پنل مخصوص مشتری جهت مشاهده ریزمصرف و ترافیک
 • ارسال کارشناس به منزل مشترکین در صورت نیاز

تعرفه اینترنت +ADSL2 یاقوت

به‌طورکلی باید بدانید که یکی از مهم‌ترین مزایای اینترنت پرسرعت +ADSL2 این است که هزینه آن بسیار مناسب است و برای راه‌اندازی و اجرای آن نیازمند هزینه و سرمایه اولیه زیادی نخواهید بود. البته باید دقت داشته باشید که عوامل مختلفی روی این هزینه تاثیرگذار خواهند بود. یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینه راه‌اندازی و خرید این اینترنت پرسرعت مسئله سرعت اینترنت خانگی است که شما خریداری می‌کنید. هرچه این سرعت بیشتر باشد هزینه خرید اینترنت پرسرعت نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که حجم اینترنت شما نیز به طور مستقیم روی قیمت نهایی آن اثرگذار خواهد بود. نوع مودمی که شما برای خرید انتخاب می‌کنید نیز به طور مستقیم باعث افزایش یا کاهش قیمت نهایی اینترنت پرسرعت ثابت شما خواهد شد. از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که در کنار هزینه‌های مناسب اینترنت پرسرعت +ADSL2 دارای سرعت بالایی بوده و درعین‌حال پایداری خوبی نیز دارد. به همین علت نیز شما می‌توانید در موقعیت‌ها و شرایط مختلف از آن استفاده کنید.

این نوع اینترنت پرسرعت معمولا اتصال بدون قطعی را به شما ارائه می‌دهد و به علت قیمت مناسب آن می‌توانید از آن برای کسب‌وکارهای خود نیز استفاده کرده و در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کنید.

طرح لاله
سرعت ترافیک داخلی ترافیک خارجی
۱ مگابیت بر ثانیه ۴۸ گیگابایت ۱۲ گیگابایت
۲ مگابیت بر ثانیه ۶۴ گیگابایت ۱۶ گیگابایت
۳ مگابیت بر ثانیه ۸۸ گیگابایت ۲۲ گیگابایت
۴ مگابیت بر ثانیه ۱۲۰ گیگابایت ۳۰ گیگابایت
۵ مگابیت بر ثانیه ۱۶۰ گیگابایت ۴۰ گیگابایت
۶ مگابیت بر ثانیه ۲۴۰ گیگابایت ۶۰ گیگابایت

تجهیزات اینترنت +ADSL2

 • مودم
 • اسپیلیتر

برای اطلاع از آموزش کامل نحوه تنظیمات سیستمی مودم، ویدئو را مشاهده فرمائید.

راهنمای تنظیم مودم ADSL

 • خط تلفن خود را به درگاه لاین اسپلیتر متصل نمایید، سپس دو کابل تلفن موجود در جعبه را به دو خروجی اسپلیتر متصل کرده و خروجی مودم را به درگاه DSL دستگاه مودم و خروجی تلفن را به دستگاه تلفن خود وصل کنید.
 •  کابل شبکه موجود در جعبه را به درگاه LAN مودم متصل کرده و یکسر دیگر آن را به رایانه خود متصل کنید.
 • آداپتور را به پریز متصل کرده و سپس به درگاه Power دستگاه متصل کنید.
 •  برای مطالعه بیشتر تنظیمات مودم به مقاله آموزش تنظیم مودم در مجله یاقوت مراجعه فرمائید.

مناطق تحت پوشش یاقوت

ساوه، مامونیه، پرندک، شهرک صنعتی کاوه

سوالات متداول +ADSL2

تفاوت اصلی بین ADSL2 و +ADSL2 این است که +ADSL2 دو برابر بیشتر از ADSL2 از پهنای باند در طول سیم های مسی استفاده می کند. ADSL2 دقیقاً از پهنای باند مشابه ADSL استفاده می کند.

برای آگاهی بیشتر به مقاله اینترنت ADSL در مجله یاقوت مراجعه فرمائید.

اگر یک گیمر حرفه‌ای هستید به  اینترنت پرسرعت و پایدار نیاز دارید، اینترنت +ADSL2، برای بازی‌هایی که سرورشان داخل ایران است مانند زولا ،لایت رسپانسر و… مناسب است.

بعد از Adsl و+ADSL2 که دارای حد اکثر سرعت آپلود 2 مگابیت و سرعت دانلود ۲۴ مگابیت بود.Vdsl پا به عرصه ی فناوری گذاشت که دارای سرعت آپلود ۱۶ مگابیت و سرعت دانلود ۵۰ مگابیت هست.و بعد از آن Vdsl2 که دارای سرعت آپلود و دانلود ۱۰۰ مگابیت هست.

برای مطالعه بیشتر به مقاله تفاوت ADSL  و VDSL  مراجعه فرمائید.