اینترنت وایرلس یاقوت

وایرلس چیست؟

Rate this post

این روز ها در قرن ۲۱  همه چیز به دنیای اینترنت و مجازی متصل شده و رفته رفته بیشتر هم میشود و برای بروز شدن و بروز ماندن باید در این بستر بود .

تقریبا اکثر مردم در حال حاضر دارای ایننترنت چه بر روی گوشی های همراه و چه به صورت ثابت هستند .

اما در این بین راه های ارتباطی بسیاری برای متصل شدن به دنیای مجازی وجود دارد که در اینجا قصد داریم یکی از آنها را برای شما به صورت کلی و ساده توضیح دهیم .

وایرلس

Wireless  چیست؟

وایرلس به معنی شبکه بیس سیم میباشد که یک نوع شبکه  ارتباطی برای اتصال به اینترنت است که انتقال اطلاعات رو به نقاط دور توسط امواج رادیویی  انجام میدهد .

برای نمونه میتوان به این اجزا اشاره کرد : شبکه های تلفن همراه , شبکه های ماهواره ای ,  شبکه های ارتباطی مایکروویو , شبکه های محلی بی سیم

تاریخچه وایرلس

اولین شبکه تجاری بی سیم با نام ALOHAnet در دانشگاه هاوایی  و در سال ۱۹۶۹عملیاتی شد  و در ماه ژوئن سال ۱۹۷۱. اولین شبکه‌های تجاری بی‌سیم بود.

  • در سال ۱۹۹۱ : راه اندازی  شبکه تلفن همراه  ۲G
  •  در سال ۱۹۹۷ : انتشار اولین پرتکل Wifi
  • در سال ۱۹۹ : یکپارچه سازی VoIP

شبکه بیسیم Wi-Fi

روشی برای ایجاد و اداره شبکه ها است که به آن شبکه سازی بی سیم هم گفته میشود . یکی از بزگترین نقاط قوت وای فای امکان اتصال آسان انوان دیوایس های موجود مانند کامپویتر , گوشی و … میباشد .

اتصال و پیکر بندی وای فای بسیار ساده است و شما به راحتی میتوانید از این شبکه بی سیم استفاده نمایید .

وایرلس برای چه کسانی مناسب است؟

اینترنت وایرلس به دلیل ساختار شبکه ای که داراست محبوب تر و پر استفاده تر از دیگر شبکه ها است . از این رو این شبکه بی سیم میتواند برای انوع افراد و انواع استفاده ها صورت گیرد.

یکی از بهترین گزینه های موجود برای مشاغل مانند شرکت های تجاری استفاده از اینترنت وایرلس میباشد چرا که گستردگی آن میتواند محیط موجود را پوشش دهد .

وایرلس توسط دکل های رادیویی ارتباط خود را برقرار میکند , برای کاربران خانگی فقط با داشتن یک آنتن وایرلس بر روی ساختمان برای داشتن ارتباط کافی است البته کارشناسی های لازم برای امکان ایجاد ارتباط باید صورت گیرد ( فاصله دکل تا نقطه مورد نظر )

برای آن دسته ای که یک شبکه گسترده و اختصاصی میخواهند مانند شرکت های تجاری میتوانند با راه اندازی دکل اختصاصی وایرلس یک شبکه گسترده مجزا متصل به اینترنت بی سیم داشته باشند .

امکانات اینترنت بیسیم:

  • امکان ارائه پهنای باند به میزان درخواستی کاربران
  • یکپارچگی خدمات صوت و تصویر، داده و اینترنت
  • اقتصادی بودن نسبت به ارتباطات سیمی مطابق با نیازهای شما
  • نصب و راه اندازی سریع

تداخل

در مقایسه با سیستم‌های سیمی و بی‌سیم شبکه‌ها اغلب موضوع تداخل الکترومغناطیسی مطرح است. این می‌تواند ناشی از شبکه‌های دیگر یا انواع دیگر از تجهیزات است که تولید امواج رادیویی است که در داخل یا نزدیک به باندهای برای برقراری ارتباط رادیویی استفاده می‌شود . دخالت می‌توانید تنزل سیگنال یا به علت سیستم به شکست منجر شود.

ISP ( سرویس دهنده اینترنت ) 

برای دریافت اینترنت وایرلس شما باید به یک سرویس دهنده اینترنتی معتبر مراجعه کنید سپس آن ISP تیم خود را جهت کارشناسی اعزام مینماید و در صورت مساعد بودن وضعیت اقدامات نصب شروع میگردد که شامل نصب آنتن وایرلس بر روی نقطه ی مورد نظر شما میباشد .

انتخاب یک ISP که سرویس وایرلس که ارائه میدهد بسیار مهم و حائیز اهمیت  است چرا که شما پس از هزینه ای که انجام میدهید امکان دارد که کیفیت مطلوب و مورد نطری را دریافت نکنید پس به انتخاب ISP دقت نمایید .

شرکت اینترنتی یاقوت به عنوان یکی از ارائه دهندگان ISP در ابران است که می‌توانید با مراجعه به سایت از خدمات و تخفیفات ما مطلع شوید و از تجربه اینترنت پرسرعت یاقوت لذت ببرید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *