قیمت پهنای باند اختصاصی

قیمت پهنای باند اختصاصی

یک اینترنت پرسرعت قابل اعتماد به این معنی است که تجارت و کسب و کار شما همیشه آنلاین است.با دسترسی خط اختصاصی اینترنت، مقدار مشخصی از پهنای باند برای کسب و کار شما در دسترس است و اینترنت شما با سایر مشتریان به اشتراک گذاشته نمی‌شود. در پهنای باند اختصاصی سرعت آپلود و دانلود داده ها متقارن است به این معنا که  اگر شما سرویسی با پهنای باند 100Mbpsاز سرویس دهنده ISP خود تهیه کرده اید، باید سرعت دانلود و آپلود شما  در تمام ساعات شبانه روز به طور یکسان 100Mbps باشد(یعنی آپلود 100 مگابیت در ثانیه و دانلود هم 100 مگابیت در ثانیه) شما با خرید پهنای باند اختصاصی اینترنت سرعت دلخواهتان را مشخص کرده و می توانید با خیال راحت از آن استفاده نمایید. سرعت و هزینه پهنای باند اختصاصی دو پارامتر مهمی هست که باید هنگام انتخاب خط اختصاصی اینترنت خود به آن توجه کنید. پایداری سرعت و ترافیک نامحدود از جمله مزیت های سرویس پهنای باند اختصاصی نسبت به اشتراکی است.قیمت پهنای باند اختصاصی اینترنت به نوع سرویس انتخابی (میزان پهنای باند مورد نیاز) ، بستری که داده‌ها در آن منتقل می‌شوند ونوع تجهیزات آن بستگی دارد.

پهنای باند اختصاصی یاقوت با تعرفه ارزان

سرویس پهنای باند اختصاصی

پهنای باند اختصاصی بر اساس نیاز مشترک قابل سفارشی سازی است.

نوع پهنای باند اختصاصی مزایا
سرویس پهنای باند اختصاصی 24 ساعته دسترسی 24ساعته، سرعت بالا، مناسب برای سازمان‌ها
سرویس پهنای باند اختصاصی حجمی سرعت بالا، تکنولوژی برتر، هزینه و قیمت مناسب
سرویس پهنای باند اختصاصی ساعتی استفاده در ساعات مشخص و صرفه‌جویی در هزینه‌ها

سرویس پهنای باند اختصاصی 24 ساعته

از آن‌جائیکه دسترسی 24 ساعته به اینترنت پرسرعت برای سازمان‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. این سرویس به سازمان‌ها کمک می‌کند تا سرعت مورد نیاز خود را انتخاب کنند و مطمئن باشند که در هر دقیقه از روز با همان سرعت به اینترنت وصل می‌شوند.سرویس پهنای باند اختصاصی  24 ساعته با سرعت دانلود و آپلود متقارن و حجم نامحدود، بدون شک یک گزینه بسیار جذاب و مناسب برای شما خواهد بود.

سرویس پهنای باند اختصاصی حجمی

در پهنای باند اختصاصی، پهنای باند به صورت نامحدود در اختیار مشترک قرار می‌گیرد، گاهی اوقات تمام حجم پهنای باند، مورد استفاده مشترک قرار نمی گیرد در این صورت  پهنای باند اختصاصی حتما باید به‌صورت حجمی به سازمان‌ها و شرکت‌ها ارائه شود؛ چراکه این سازمان‌ها علاقه‌مند هستند تا در طول ماه میزان مشخصی از حجم اینترنت را مصرف کنند در این راستا به منظور مدیریت حجم مصرفی و کاهش هزینه ها پهنای باند اختصاصی حجمی ارائه می گردد. این سرویس دارای ویژگی‌های زیادی است که از جمله آنها می‌توان به داشتن سرعت بالا اشاره کرد. علاوه بر این نباید فراموش کنید که شما محدودیتی در زمان استفاده از این میزان حجم خود ندارید. این سرویس می‌تواند برای شرکت‌ها و سازمان‌هایی که مصرف کمتری از اینترنت در طی یک بازه زمانی مشخص را دارند مفیدتر باشد. سازمان‌ها می‌توانند با خرید این سرویس در هزینه‌های ماهیانه اینترنت خود صرفه‌جویی کنند.

لازم به ذکر است که در شرکت اینترنتی یاقوت اینترنت حجمی تنها به صورت اشتراکی به مشترکین عزیز ارائه می‌گردد.

سرویس پهنای باند اختصاصی ساعتی

سرویس پهنای باند اختصاصی، در تمام ساعات شبانه روز قابل ارائه است ولی برخی از سازمان‌ها تنها در ساعات مشخصی(تایم کاری 8 تا 17) نیاز به اینترنت اختصاصی دارند و تمایلی به پرداخت هزینه مازاد برای تمام ساعات شبانه روز را ندارند.ارائه پهنای باند اختصاصی ساعتی پاسخی به نیاز این دسته از مشترکان عزیز می ‎باشد.این سرویس برای کسانی مناسب است که بعد از تایم مشخصی(اتمام تایم کاری) استفاده زیادی از سرویس اینترنت ندارند.

انواع پهنای باند اختصاصی مبتنی بر بستر انتقال

پهنای باند اختصاصی بر بستر وایرلس

پهنای باند اختصاصی بر بستر فیبرنوری
پهنای باند اختصاصی  بربستر ماهواره ای

 

پهنای باند اختصاصی وایرلس

ارائه پهنای باند اختصاصی بربستر وایرلس که به آن اینترنت رادیویی نیز می‌گویند.امروزه سرویس‌های اینترنتی که بر بستر رادیویی بی‌سیم به کاربران و مشتریان شبکه‌های اینترنتی ارائه می‌شوند نیز از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و افراد زیادی تمایل به خرید و استفاده از این شبکه‌ها و سرویس‌های اینترنتی دارند. شاید یکی از مهم‌ترین دلایلی که برای این موضوع وجود دارد نصب و استفاده راحت از این سرویس‌های اینترنتی است. البته نباید در کنار این موضوع سرعت بالای شبکه‌های اینترنتی که بر بستر رادیویی بی‌سیم ساخته می‌شوند را نیز نادیده بگیرید.نحوه برقراری این ارتباط به این صورت است که از پاپ سایت شرکت سرویس‌دهنده(نزدیک‌ترین پاپ سایت به محل مشترک درخواست دهنده) یک عدد رادیو به سمت مشترک قرار می‌گیرد و در مکان مشترک هم یک رادیو به سمت پاپ سایت قرار می‌گیرد و از این طریق ارتباط رادیویی برقرار می‌شود.

پهنای باند اختصاصی بر بستر فیبرنوری

این نوع اینترنت همان‌طور که از نامش پیداست مبتنی بر فیبر نوری و زیرساخت‌هایی است که بر این بستر ساخته شده‌اند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا از نظر سرعت اینترنت شما تجربه‌های جدید و بسیار جذابی را به دست بیاورید.برای درک بهتر نحوه‌ی برقراری این ارتباط این نمونه را بررسی می‌کنیم.

برای مثال یکی از مشترکین تقاضای پهنای باند اختصاصی بر بستر فیبرنوری بین کارخانه (واقع در شهرستان) و دفتر مرکزی تهران خود را دارد.ابتدا از کارخانه با ارتباط رادیویی یا فیبر(بسته به امکان سنجی) به پاپ سایت شرکت سرویس دهنده متصل می‌شود، پاپ سایت شرکت سرویس دهنده(واقع در شهرستان) از طریق فیبر نوری به شرکت مخابرات  و همچنین از آن‌جا به پاپ سایت خود واقع در تهران متصل است سپس از پاپ سایت تا دفتر مرکزی نیز با ارتباط رادیویی یا فیبر ارتباط برقرار می شود و به این صورت پهنای باند اختصاصی خود را بر بستر فیبرنوری دریافت می‌کند.

پهنای باند اختصاصی ماهواره ای

سرویس اینترنت مبتنی بر بستر ماهواره‌ای VSAT است که دارای ویژگی‌های زیادی است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این سرویس سرعت بالا در کنار امنیت فوق‌العاده آن است .این سرویس تاکنون در کشور ما ارائه نشده است، امید است شرایط استفاده از پهنای باند اختصاصی ماهواره ای در کشورمان فراهم گردد.

تجهیزات پهنای باند اختصاصی

تجهیزات موردنیاز پهنای باند اختصاصی بر اساس امکان سنجی و با توجه به موقعیت مشتری و نوع درخواست آن متفاوت است.

رادیو میکروتیک مثل QRT, LHG.بیس باکس base box 5.نت متال وانواع دیش

سرعت پهنای باند اختصاصی

سرعت پهنای باند اختصاصی با توجه به نیاز مشترک مشخص می‌گردد و هیچ محدودیتی در میزان سرعت پهنای باند اختصاصی وجود ندارد.