لوگویاقوت

اینترنت TDLTE یاقوت

اینترنت TD-LTE

اینترنت TD-LTE مبنی بر فناوری ثابت نسل 4.5 است که جدیدترین فناوری ارائه اینترنت پرسرعت است، در حقیقت اینترنت TD-LTE  با حداکثر سرعت 40 مگابیت آخرین نسل اینترنت ثابت می‌باشد که به دلیل وابسته نبودن به خطوط تلفن ثابت، قابل حمل بودن و راه اندازی سریع گزینه مناسبی برای ارائه اینترنت پرسرعت بی‌سیم به سازمان‌ها، موسسات، شرکت‌ها و منازل است. TD-LTE زمانی مناسب است که نتوانیم از سرویس وایرلس و بسترهای دیگر برای دسترسی به اینترنت استفاده کنیم، برای دسترسی به آن باید یک دستگاه مودم داشته باشید که بتواند از TD-LTE پشتیبانی کند، یک سیم کارت ویژه TD-LTE و یک ارائه دهنده خدمات قابل اعتماد که بتواند پوشش داده منطقه شما فراهم کند.

اینترنت TDLTE با اینترنت 4g چه تفاوتی دارد؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در خصوص اینترنت TDLTE پرسیده می‌شود این است که آیا این اینترنت با اینترنت 4g یکسان است؟ معمولا اکثر افراد این دو را مشابه یکدیگر در نظر می‌گیرند درحالی‌که اصلا این‌چنین نیست. در واقع اینترنت‌های TDLTE و 4g دارای شباهت‌هایی هستند و اصلی‌ترین شباهت آنها نیز این است که هر دو از یک نسل هستند؛ ولی نباید فراموش کرد که تکنولوژی‌های ارائه شده توسط آنها متفاوت است. معمولا از اینترنت 4g برای گوشی‌های موبایل استفاده می‌شود.

با استفاده از آن شما می‌توانید از طریق گوشی همراه خود در هر لحظه به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کرده و از آن استفاده کنید. این در حالی است که اینترنت‌های TDLTE معمولا به‌صورت ثابت به شما ارائه می‌شوند و اصلی‌ترین کاربرد آنها نیز استفاده‌های خانگی یا استفاده از آنها در محیط‌های شرکتی و تجاری است. پس اگر شما هم گمان می‌کنید که می‌توانید از این دو اینترنت به‌جای یکدیگر استفاده کنید باید بدانید که این کار به‌هیچ‌وجه استاندارد نیست.

مودم‌های TDLTE

امروزه شرکت‌های تامین‌کننده اینترنت مختلفی در ایران فعالیت دارند که امکان استفاده از اینترنت TDLTE را برای شما فراهم کرده‌اند. مودم‌های ارائه شده توسط این شرکت‌ها نیز با یکدیگر دارای تفاوت‌های خاصی است. اصلی‌ترین تفاوت بین این مودم‌ها و مودم‌های عادی که برای دریافت اینترنت استفاده می‌شوند این است که شما می‌توانید یک سیم‌کارت را داخل آنها قرار دهید. ویژگی مهم دیگر این است که اگر شما مودم یک اپراتور را خریداری کنید دیگر نمی‌توانید سیم‌کارت اپراتور دیگری را داخل آن قرار دهید.

این ویژگی کلیدی که به‌اصطلاح لاک کردن مودم نامیده می‌شود ویژگی است که حتما باید به آن دقت داشته باشید و تلاش کنید تا پیش از خرید مودم حتما بهترین اپراتور را برای استفاده خود انتخاب کنید.

عوامل موثر بر قیمت اینترنت TDLTE

یکی از نکات کلیدی و بسیار مهم درباره اینترنت TDLTE این است که این نوع اینترنت معمولا در مقایسه با اینترنت 4g دارای قیمت پایین‌تری است و همین عامل نیز باعث می‌شود تا خرید آن از نظر اقتصادی مناسب‌تر باشد. البته نباید فراموش کنید که این نوع اینترنت دارای طرح‌های تشویقی کمتری نیز هست. عوامل مختلفی روی قیمت این اینترنت تاثیرگذار هستند که از جمله آنها می‌توان به سرعت اینترنت مدنظر شما و البته حجم اینترنتی که قصد خرید آن را دارید اشاره کرد.

از طرف دیگر نوع مودمی که شما برای خرید انتخاب می‌کنید نیز به طور مستقیم روی قیمت نهایی اینترنت شما اثرگذار خواهد بود. هرچه مدت‌زمان اعتبار اینترنتی که خریداری می‌کنید بیشتر باشد به همان نسبت قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد. به‌عنوان‌مثال بازه‌های زمانی ۶ماهه و یک‌ساله دارای قیمت بالاتری در مقایسه با بازه‌های زمانی یک‌ماهه هستند.

قابلیت‌ها و امکانات اینترنت TDLTE

یکی از قابلیت‌های مهم این اینترنت برطرف‌کردن محدودیت‌های مخابراتی در اتصال به اینترنت است که بسیاری از شبکه‌های اینترنتی معمولا مشکلاتی را در این زمینه تجربه می‌کنند. اینترنت TDLTE از یک فناوری بلندمدت به نام LTE استفاده می‌کند که امکان انتقال داده‌ها با بالاترین سرعت ممکن را فراهم می‌کند. در این نوع انتقال داده معمولا داده‌ها در یک پهنای باند فرکانسی و در بازه‌های مختلفی ارسال و دریافت می‌شوند.

از مزیت‌های اینترنت TD-LTE

  • استفاده چند نفر بصورت همزمان
  • پایداری و سرعت بالا در آپلود و دانلود
  • امکان اتصال بصورت Wi-Fi
  • قابل حمل بودن
  • کاهش هزینه و..

 

مزایای اینترنت TD-LTE

استفاده همزمان چندین کاربر

پشتیبانی 24/7

سرعت و پایداری بالا

امکان تست رایگان به مدت یک هفته

سوالات متداول اینترنت TD-LTE

اینترنت TD-LTE و 4G  هر دو اینترنت موبایل هستند ولی از نظر مناطق پوشش‌دهی، سرعت و تعرفه متفاوت‌اند. از نظر سرعت و مناطق تحت پوشش، اینترنت 4G بهتر از اینترنت TD-LTE است(اما در این حالت هم سرعت TD-LTE بهتر از اینترنت ADSL است) ولی از نظر مقرون به صرفه بودن اینترنت TD-LTE مناسب‌تر است. 

TD-LTE مخفف Time Division Duplexing است. در TD-LTE از یک کانال مشترک برای بارگذاری و بارگیری اطلاعات استفاده می‌شود وعملکرد آن  بر اساس تقسیم زمان است(دوطرفه سازی به کمک تقسیم زمان).

FD-LTE مخفف Frequency Division Duplexing است و در آن از دو فرکانس حامل برای بارگذاری و بارگیری داده‌ها استفاده می‌شود(دوطرفه سازی به کمک تقسیم فرکانس).

 اینترنت TD-LTE به دلیل انعطاف پذیری بالادر تغییر فرکانس، پیچیدگی کمتر و قیمت مناسب‌تر کاربرد بیشتری نسبت به FD-LTE دارد.

فرم درخواست اینترنت TD-LTE

اینترنت پرسرعت TD-LTE

اینترنت همراه td lte، همراه همیشگی شما