پردازنده cpu

پردازنده کامپیوتر CPU

5/5 - (1 امتیاز)

مغز یک عضو پیچیده و حیاطی در بدن انسان است که به اعضا بدن دستور می‌دهد و همچنین از حافظه کوتاه مدت و بلند مدت استفاده می‌کند، کامپیوتر نیز دارای یک مغز است که به آن CPU – central processing unit گویند، سی پی یو کامپیوتر نیز از حافظه کوتاه مدت و بلند مدت استفاده می‌کند و همانند مغز انسان وسیله مدیریت و کنترل قطعات کامپیوتر را دارد.

راهنمای خرید پردازنده کامپیوتر cpu

برای خرید پردازنده کامپیوتر باید به بسیاری از موارد آن توجه کنید از جمله برند، نسل، سری، سوکت، معماری، لیتیوگرافی، تعداد هسته فیزیکی و مجازی، فرکانس، حافظه پنهان (Cache)، توان، پردازنده گرافیکی، مادربرد و رم قابل پشتیبانی و ویژگی‌های خاصی که ممکن است هر پردازنده داشته باشد.

در لپ تاپ انتخاب قطعات با شما نیست بلکه قطعات توسط شرکت تولید کننده به طور متناسبی انتخاب شده‌اند که در اینصورت شما می‌توانید از بین لپ تاپ های موجود و متناسب با هزینه‌تان چند مدل را انتخاب کرده و به بررسی قطعات آن‌ها بپردازید تا در نهایت بهترین آن‌ها را انتخاب و خرید کنید.

اگر هم قصد خرید و مقایسه پردازنده کامپیوتر را ندارید ما بهتون پیشنهاد می‌دهیم که درباره کامپیوتری که روزانه ساعت‌های بسیاری را با آن می‌گذرانید مطالعه کرده و از دنیای درون کامپیوترها مطلع شوید؛ برای مطالعه مقاله “همه چیز درباره پردازنده کامپیوتر CPU” به مجله فروشگاه یاقوت مراجعه کنید.

در این مقاله به طور کامل با پردازنده کامپیوتر آشنا می‌شویم و همچنین درباره موضوعات جالبی نظیر اورکلاکینگ، cpu در مسابقات فرمول یک، توربو بوست و پردازنده اختصاصی اپل صحبت کرده‌ایم.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *